Caravana "Fii pregătit"
![](https://www.primariahunedoara.ro/files/news/big_346656684_1012027339840871_7610843906618947125_n.jpg)
Caravana „Fii pregătit” ajunge mâine la Hunedoara (zona Kaufland – 10.00 – 18.00)
Sâmbătă, 13 mai 2023, Caravana „Fii pregătit” a Inspectoratului General pentru Situații de Urgență se va afla în municipiul Hunedoara, între orele 10 – 18.00 (în zona Kaufland - lângă statuia lui Michael Klein).
Principalul punct de atracţie al caravanei va fi un centru de formare mobil în care se pot organiza cursuri de instruire pentru acordare de prim ajutor în situaţii de urgenţă (centru mobil construit special pe structura unui tir, dotat cu toate echipamentele medicale şi de prim ajutor, dispozitive portabile, inclusiv simulatoare).
Cu această ocazie, pompierii ISU Hunedoara vor sta la dispoziţia locuitorilor orașului (indiferent de vârstă) pentru a le oferi răspunsuri la întrebări legate de prevenirea situațiilor care ne pot pune viața în pericol și vor prezenta, prin exerciții, tehnici de acordare a primului ajutor, dar și măsurile care trebuie luate în cazul producerii unor dezastre precum și informări privind comportamentul adecvat pentru ca riscul în cazul producerii unor situații de urgență să fie minim.
Articole asemanatoare
ZILELE MUNICIPIULUI HUNEDOARA 26-28 IULIE 2024
A sosit şi momentul mult aşteptat, cel în care vă putem prezenta în detaliu programul ediţiei din acest an a „Zilelor municipiului Hunedoara”.
Vezi mai multOPERA NIGHTS !! 17-21 IULIE 2024 !!
Va asteptam la castel in 20 IULIE !!!
Vezi mai multServicii online
Primarul Municipiului Hunedoara
![](https://www.primariahunedoara.ro/files/widgeturi/18-07-05-10-28-29primar.jpg)
DAN BOBOUȚANU
PSD ales în 27.09.2020
email: primar@primariahunedoara.ro
tel: (0254) 716 322 - secretariat
Program audiențe: miercuri, ora 9:00
Vremea în Hunedoara
HUNEDOARA
Luni, 22 iulie 2024
Curs valutar
-
1 EUR = 4.9709 RON
-
1 USD = 4.5670 RON
-
1 GBP = 5.8970 RON