CIRCULAȚIE ÎNCHISĂ TEMPORAR PENTRU MODERNIZARE!

Joi, 03 Iunie 2021

Este vorba despre artera rutieră care face legătură între zona Casei de Cultură şi str. Victoriei (spre Colegiul Naţional „Iancu de Hunedoara”). Şoferii sunt rugaţi să folosească rute alternative.

În ce priveşte transportul în comun, se va modifica traseul liniilor 2 Magistrală și 6 Peștiș după cum urmează:

- Linia 2 Magistrală – TUR - va circula pe strada Bicaz până la stația Piață (stația liniei 4 Chizid), strada Victoriei sens către Centrul Vechi, strada aurel Vlaicu până la sensul giratoriu, strada George Enescu, va ocoli prin spatele Casei de Cultură până la stația de la Banca Transilvania revenind pe traseul normal.

- Linia 2 Magistrală – RETUR – după stația Galeriile de artă (zona Casei de Cultură) va circula pe strada Gheorghe Barițiu, strada Aurel Vlaicu, strada Victoriei până la stația Piață (lateral vechea stație a liniei 6), strada Bicaz, strada Aurel Vlaicu și revine pe traseu pe strada Revoluției.

- Linia 6 Peștiș – TUR – va reveni pe vechiul traseu în zona Piață (strada Bicaz, Victoriei sens către semafoare Piață) cu revenire pe traseu pe strada Aurel Vlaicu urmând stația de la fosta cantină - restaurant.

- Linia 6 Peștiș – RETUR – după stația după stația Galeriile de artă (zona Casei de Cultură) va circula pe strada Gheorghe Barițiu, strada Aurel Vlaicu, strada Victoriei până la stația Piață (lateral vechea stație a liniei 6), strada Bicaz, strada Aurel Vlaicu și revine pe traseu pe strada Revoluției.

04 Iulie 2024

ANUNT PUBLIC

REABILITAREA/ MODERNIZAREA/ DOTAREA UNITATILOR DE INVATAMANT ANTEPRESCOLAR SI PRESCOLAR (CRESE SI GRADINITE)

Vezi mai mult