Restricții de circulație în Hunedoara
Trasee schimbate pentru liniile 2 şi 6, până luni
Restricţiile de circulaţie aplicate începând de mâine (joi – 25 iulie) şi până luni (29 iulie), cu ocazia “Zilelor Hunedoarei” impun şi schimbări temporare în rutele liniilor 2 şi 6 de transport în comun.
Linia 2 Magistrală nu va mai deservi următoarele stații: stația Banca Transilvania și stația Gambrinus (Farmacia Belu) – pe tur, stațiile Parc Central și Galeriile de artă – pe retur. Călătorii sunt rugați să utilizeze stațiile Piața Obor, Cantină și Kaufland.
Linia 6 Peștiș nu va mai deservi următoarele stații: stația Rusca 1 – pe tur, stațiile Rusca 2, Parcul Central și Galeriile de artă – la retur. Călătorii sunt rugați să utilizeze stațiile Piața Obor, Cantină și Gară.
Restricţii de circulaţie pe durata „Zilelor Hunedoarei” – ediţia 2024
Pentru buna organizare a sărbătorii oraşului nostru dar şi pentru siguranţa participanţilor este obligatorie impunerea unor restricţii de circulaţie. Acestea vor influenţa şi rutele de transport în comun.
Astfel, începând de joi (25.07.2024) - ora 07.00 până luni (29.07.2024) - ora 14.00 vor fi închise pentru circulaţia auto următoarele segmente de drum:
- b-dul Dacia (din sensul giratoriu Rusca) până la intersecția cu Str. Republicii,
- b-dul Corvin de la intersecția cu Bd. Dacia , până la Str. 22 Decembrie,
str. George Enescu, de la intersecția cu Piaţa Florilor până la intersecția cu Str. Ghe. Barițiu,
- Str. G. Enescu de la agenția LOTO până la Piața Florilor.
De asemenea, tot de joi dimineaţă (ora 07.00) până luni (ora 14.00) se va restricţiona circulaţia rutieră (cu excepția riveranilor) pe Str. George Enescu, de la sensul giratoriu (fosta Cantină Restaurant) până la intersecția cu Piața Florilor, respectiv de la intersecția cu Str. Ion Creangă, până la agenția LOTO.
VINERI - 26 iulie, între orele 18.00 – 20.00, pentru a se putea derula „Parada portului hunedorean” se va închide circulaţia pe b-dul Dacia, de la intersecţia cu str. Avram Iancu până la intersecţia cu b-dul Republicii, în intersecţia bulevardului Dacia cu b-dul Rusca şi în intersecţia bulevardului Dacia cu str. Ion Creangă.
Vineri, sâmbătă şi duminică seara (26, 27 şi 28 iulie), între orele 18.00 – 24.00, pentru buna desfăşurare a spectacolelor din faţa Casei de Cultură va fi necesară, de asemenea, închiderea circulaţiei (cu excepţia riveranilor) pe str. Ciprian Porumbescu, de la intersecţia cu str. Victoriei până la str. Gheorghe Bariţiu (nu se va putea circula prin spatele Casei de Cultură).
Articole asemanatoare
DE VORBĂ CU SCRIITORII ȘI CĂRȚILE LOR
Acțiune organizată în cadrul Zilelor Hunedoarei de Biblioteca Municipală în colaborare cu Primăria și Consiliul Local Hunedoara. Sâmbătă, 27 iulie 2024, începând cu ora 16, la Galeria de Arte.
Vezi mai multZILELE MUNICIPIULUI HUNEDOARA 26-28 IULIE 2024
A sosit şi momentul mult aşteptat, cel în care vă putem prezenta în detaliu programul ediţiei din acest an a „Zilelor municipiului Hunedoara”.
Vezi mai multServicii online
Primarul Municipiului Hunedoara
DAN BOBOUȚANU
PSD ales în 27.09.2020
email: primar@primariahunedoara.ro
tel: (0254) 716 322 - secretariat
Program audiențe: miercuri, ora 9:00
Vremea în Hunedoara
HUNEDOARA
Sâmbătă, 27 iulie 2024
Curs valutar
-
1 EUR = 4.9700 RON
-
1 USD = 4.5781 RON
-
1 GBP = 5.8914 RON