Comemorare Michael Klein
Miercuri, 01 Februarie 2023
![](https://www.primariahunedoara.ro/files/news/big_misa.jpg)
Comemorăm, mâine, 2 februarie, #acasălaHunedoara, 30 de ani de la dispariţia unicului căpitan, Michael Klein.
Comemorăm, mâine, 2 februarie, #acasălaHunedoara, 30 de ani de la dispariţia unicului căpitan, Michael Klein.
Ceremonia de depunerea a coroanelor de flori la statuia fostului mare fotbalist începe la ora 12:00, iar din programul zilei mai face parte şi un turneu memorial amical de fotbal, care va avea loc în sala celor de la Facultatea de Inginerie din Hunedoara, cu începere de la ora 16:00. În cadrul evenimentului, o echipă a FC Corvinul 1921 Hunedoara va susţine un meci demonstrativ, de la ora 18:00.
Vă aşteptăm să cinstim, împreună, memoria celui care a fost Mişa!