HUNEDOARA RECICLEAZĂ!

Joi, 03 Iunie 2021

Primăria Municipiului Hunedoara și SNC – Sistem Național de Colectare organizează o campanie de colectare a deșeurilor electrice, prilejuită de Ziua Mondială a Mediului.

În municipiul Hunedoara, campania de colectare se desfășoară în data de 5 iunie 2021, între orele 9:00 – 16:00, prin intermediul Serviciului SNC de ridicare gratuită a deșeurilor electrice de la domiciliu, firme și instituții.

Cetățenii și reprezentanții firmelor și instituțiilor, care au de predat deșeuri electrice, pot solicita preluarea acestora, telefonic, la 0756-026.916 sau completând simplu și rapid formularul de comandă online, disponibil 24/7, pe site-ul www.e-deseu.ro.

Participi la Ziua Mondială a Mediului, sărbătorești fără vechituri electrice și poți primi 2 tichete cadou, în valoare de 10 lei fiecare, pentru deșeuri electrocasnice de dimensiuni mari (peste 45 kg) de tipul: mașini de spălat haine sau vase, frigidere, congelatoare, combine sau lăzi frigorifice sau 1 tichet, în valoare de 10 lei, pentru alte tipuri de deșeuri electrice, a căror greutate totalizează peste 35 kg.

Implică-te pozitiv în colectarea și reciclarea aparatelor electrice vechi sau uzate, a becurilor și bateriilor! Contribui astfel la protecția mediului și la economisirea resurselor Pământului. Vizitează www.e-deseu.ro, pentru mai multe detalii despre colectarea și reciclarea deșeurilor electrice și electronice. Alege să respecți comunitatea din care faci parte, legea și, mai ales, mediul înconjurător – colectează responsabil deșeurile electrice!

SNC – Sistem Național de Colectare DEEE - tel. 0756-026.916

04 Iulie 2024

ANUNT PUBLIC

REABILITAREA/ MODERNIZAREA/ DOTAREA UNITATILOR DE INVATAMANT ANTEPRESCOLAR SI PRESCOLAR (CRESE SI GRADINITE)