Prima zi a însemnat peste o sută de copilași veniți la Atelierul lui Moș Crăciun.
Copiii, înscriși de educatoarele și învățătoarele lor, au deschis cea de-a patra ediție a Atelierului lui Moș Crăciun, unde s-au jucat și au creat figurine din plastilină. Lor li s-a alăturat, astăzi, și primarul municipiului Hunedoara, Dan Bobouțanu, care a redevenit copil pentru câteva minute.
Deschiderea festivă a OLIMPIADEI NAȚIONALE DE DISCIPLINE ECONOMICE! Felicitări elevilor de la Colegiul Economic „Emanuil Gojdu” și Liceul Tehnologic „Matei Corvin” din Hunedoara, formației de dansuri populare a Ansamblului Folcloric Hațegana, instructor, Enea Vasile, trupei rock CROM, Ordinului Cavalerilor de Hunedoara, administrației Muzeului Castelul Corvinilor și tuturor celor implicați în reușita acestei acțiuni!
Petrecem împreună REVELIONUL 2022, #AcasăLaHunedoara! Vor fi alături de noi trupa QUAS și LIDIA BUBLE. Vă așteptăm cu drag în Piața Regele Ferdinand I, începând cu ora 22:30. Seara se încheie cu un foc de artificii și cu speranța că 2022 va fi un an mai bun
Fotbalistul Gabi Balint a fost prezent, marți, 27 iunie 2017, lângă stadionul Michael Klein din Hunedoara, acolo unde a poposit caravana Bergenbier „Eu sunt 12”. Bergenbier a ales orașul nostru pentru a le prezenta hunedorenilor noua sa bere, dar și pentru diverse activități inedite: realitate virtuală, realitate augmentată, bar de gheață, jocuri cu mingea, ședințe […]