Așa a arătat, în câteva imagini, cea de-a doua zi a Târgului European al Castelelor, organizat de Castelul Corvinilor. Târgul, aflat la cea de-a treia ediție, a reunit aproape 30 de expozanți din cinci țări europene.
Joi, 15 iunie 2017, compania românească Dedeman a inaugurat, în municipiul Hunedoara, cel de-al 47-lea magazin al său, la doar două zile distanță de inaugurarea celui mai mare magazin, cel din Băneasa (București). Acesta este cel de-al doilea magazin Dedeman din județul Hunedoara.
Hunedorenii au sărbătorit, astăzi, 160 de ani de la Unirea Principatelor Române. Evenimentul a avut loc în Parcul Tineretului, din centrul municipiului, și a fost organizat de Consiliul Local și Primăria Municipiului Hunedoara.
Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor „Speranța” Hunedoara a aniversat 60 de ani de existență. Înființată în anul 1959, organizația numără în prezent 10.400 de membri. CARP Speranța a început cu simple ajutoare de înmormântare pentru persoanele vârstnice, ajungând acum să ofere servicii complexe de natură financiară, socială și medicală. Consiliul Director al asociației a […]